KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13823255

nr 1382 3255

Lars Boethius

(1903-1968), Sverige

Oljemålning, Signerad, landskap. Olja på pannå, 38x35cm, yttermått inklusive ram: 52x59cm

Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 1 mars 2021
kl 20:22:30

24/2 00:00:07 1      Vinnande bud
1/3 17:53:54 1      justering av budtak

Lars Boethius

Läs mer om Lars Boethius